Mládež

MLÁDEŽ


#Holky taky#

Ve čtvrtek 6.6.2024 od 16:30 proběhl na hřišti TJ Sokol Bělotín trénink dívek pod vedením krajské trenérky Petry Houdkové.

Celkem 12 dívek z klubů OFS Přerov kategorie WU 13 se zúčastnilo tréninku při kterém si vyzkoušelo cvičení zaměřené na individuální a týmové herní dovednosti.

Na perfektně připraveném hřišti zakončili vše společnou hrou 6 na 6.

Těšíme se na další společný trénink, který by měl proběhnout v září na hřišti TJ Sokol Opatovice.


Květen - měsíc náborů

Ve čtvrtek 30.5.2024 proběhl pod vedením předsedy komise mládeže Michala Bartoňka a FAČR ambasadora pro okres Přerov Jana Kroči, nábor dětí do fotbalového oddílu TJ Sokol Bělotín. V areálu ZŠ a MŠ Bělotín se prvních fotbalových krůčků zúčastnilo nejstarší oddělení mateřské školy, první a druhá třída základní školy. Přes 80 děti pod vedením zkušených trenérů OFS Přerov a za pomoci trenérů přípravek TJ Sokol Bělotín si na 8 stanovištích vyzkoušelo úkolové hry, hru 1 na 1, 2 na 2, 4 na 4, pohybové hry, techniku s míčem, koordinaci pohybů a střelbu na bránu. Odměnou pro všechny účastníky byl úsměv na dětských tvářích a nadšení pro pohyb všech dětí. Děkujeme ZŠ a MŠ Bělotín, TJ Sokol Bělotín, obci Bělotín a OFS Přerov za organizaci celé akce.


Turnaj Womans football cup WU11 Jakubčovice

V sobotu 6.4.2024 se konal v Jakubčovicích nad Odrou 3.ročník fotbalového turnaje dívek Womans football cup pro kategorii WU11. V 75. leté historii našeho oddílu se nám podařilo poprvé dát dohromady družstvo starší přípravky dívek, které reprezentovalo TJ Sokol Bělotín. Z celkového počtu 11 děvčat bylo 8 z našeho oddílu a 3 zapůjčené po dohodě mezi kluby z oddílu TJ Sokol Opatovice. Po dvou společných trénincích, jeden na Sigmě Olomouc a druhý v Bělotíně, jsem šli do turnaje s velkým očekáváním, zda naše hráčky budou konkurenceschopné ostatním týmům z Moravy (např. Zbrojovka Brno, Sigma Olomouc, FC Slovácko), Čech (SK Slavia Praha), Slovenska (Tatran Prešov) nebo Polska (Katowice). Naše děvčata se s turnajem porvala statečně a ve všech zápasech byla vyrovnaným soupeřem každému týmu a celý turnaj korunovala výhrami nad FC Zlín a FC Opava.

Děkujeme Všem za podporu, děvčatům za výkony, TJ Sokol Opatovice za spolupráci na turnaji a těšíme se na dalším dívčí turnaj, kterého se snad zúčastníme dříve jak za 75 let. 


Dorost v Zimní lize OFS Přerov v Lipníku n. B. ovládl vše a turnaj vyhráli.


Starší žáci skončili na Zimní lize OFS Přerov na 4. místě, přesto jsme měli vyhlášeného nejlepšího golmana turnaje Davida Hoffamanna


V sobotu 23.3.2024 proběhly dva turnaje OFS Přerov ml. žáku v Lipníku nad Bečvou.

TJ Sokol Bělotín stejně jako v kategorii st. přípravek udělal dva týmy (první tým na dopolední, druhý na dopolední turnaj ) a oba po kvalitních a vyrovnaných utkáních skončili těsně pod stupni vítězů na 4.místě.

V dopolední části byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje Eduard Stržínek, a v odpolední části nejlepším brankářem Antonín Macháč. Oba z našeho oddílu.

Individuálně oceněným i všem účastníkům blahopřejeme. 


St. přípravka TJ Sokol Bělotín se zúčastnila 10.3.2024 halového turnaje v Lipníku pořádaného OFS Přerov. Po kvalitních výkonech a v konkurenci dalších pěti týmů skončila na druhém místě. K našim úspěchům nepatří je umístění, ale zejména to, že jako jediný tým na okrese Přerov jsme vytvořili dva týmy st. přípravky na celkově 3 turnaje OFS Přerov v této kategorii. Blahopřejeme hráčům a trenérovi Václavovi Stodůlkovi k úspěšné reprezentaci našeho oddílu. 

Úspěšný víkend naší mládeže

O víkendu 20.5. až 21.5.2023 došlo k historickému okamžiku v novodobém působení našeho klubu, kdy všechny mládežnické kategorie (mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorost) zvítězily ve svých mistrovských utkáních.

Na základě toho bychom chtěli poděkovat všem, kteří na tom mají zásluhu. Počínaje paní správcovou Hankou bez niž bychom neměli v čem hrát, chlapům okolo Lumíra a Pavla, kteří se starají o trávník a bez nich bychom neměli, kde hrát. Rodičům za podporu dětí k lásce ke sportu jako takovému, dětem za jejich snahu a odhodlání ukázat, že umí hrát fotbal stejně jako jejich vzory. Vedení klubu za podporu mládeže a snahu o zkvalitnění tréninkových jednotek a v neposlední řadě trenérům za jejich skvělé vedení, podporu a motivaci dětí v tréninku i utkáních a všem, kteří nám třeba "jen" fandí a vidí, že naše hra a snažení má smysl.


Matouš Skácel v okresní reprezentaci

Ve středu 26. Dubna 2023 se hráč starší přípravky Matouš Skácel zúčastnil turnaje okresních svazu věkové kategorie U11 v Jeseníku. Matouš se stal stabilní součástí týmu, kde nastupoval na pozicích středových hráčů, dokázal svou kvalitu a i díky jeho výkonům tým OFS Přerov skončil v konkurenci výběrů okresů z našeho kraje celkově na druhém místě. Gratulujeme Matoušovi za reprezentaci našeho klubu a přejeme mu další týmové i individuální úspěchy. 


Dorosti ve výběru OFS Přerov

Naši hráči dorostu Pavel Strnadel, Zdeněk Zapalač a Matěj Pečeňa byli nominováni do výběrů OFS Přerov kategorie mladší dorost. Tito hráči reprezentovali náš klub na přípravném tréninku v Lipníku nad Bečvou a následně 19.4. úspěšně absolvovali krajský turnaj okresních výběrů v Konici, kde porovnali své umění s ostatními okresními výběry olomouckého kraje.

Děkujeme našim hráčům za reprezentaci TJ Sokol Bělotín a zároveň přejeme, aby dále pracovali na svém rozvoji a doufáme, že už brzy budou pevnou součástí našeho A týmu 


Mladší přípravka v Hustopečích n. B.

Mladší přípravka se zúčastnila 18.3. halového turnaje v Hustopečích nad Bečvou. V konkurenci Kelče, Opatovic, Všechovic, Hrachovce a domácího týmu jsme podali odvážné výkony a celý turnaj vyhráli. Poděkování patří všem účastníkům a rodičům za podporu našeho týmu. 


Starší žáci v Lipníku

Starší žáci skončili druzí na zimní lize OFS v Lipníku n. B. 

Zároveň byl náš brankář vyhlášen nejlepším gólmanem odpoledního turnaje