Podzim 2015-16

26.08.2015 06:06

PŘEZIMUJEME NA TŘETÍM MÍSTĚ.

 

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ SOKOL ČECHOVICE

3 : 0 (1:0)

branky: 19´ Ferenc p.k., 60´ Lhotský, 67´ Novosad

KDE? Bölten Arena

Sestava: Majerský - Vrána, Hýža, Wojnarovský, Bušina - Malaník (69´ Kus), Ronec (80´ Celnar), Lhotský (74´ Cirkl), Novosad, Pjatkan - Ferenc (86´ Švarc)

Střídačka: Celnar, Cirkl, Švarc, Kus, Vacula

Hodnocení trenéra Jaroslava Šťastného pro Prostějovský Večerník :

"Nastoupili jsme s 5 dorostenci, podali jsme ale velmi dobrý výkon. Domácí byli tak o branku lepší, není to ale krasobruslení, tak jsme prohráli o tři branky. Byl to ale výkon, na němž se dá do budoucna stavět, představila se totiž spousta zatím nezkušených hráčů, domácí navíc byli v základu posíleni o jednoho hráče z Hranic. V poli jsme byli vyrovnaným soupeřem, nebyli jsme ale produktivní."

 

DALŠÍ VÝJEZD VEN...DALŠÍ ZTRÁTA VŠECH BODŮ

 

 

SK NÁMĚŠŤ N. H. vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

branky: 53´, 67´- 31´ Ronec

Sestava: Majerský - Vrána, Bušina, Pjatkan, Hýža - Malaník, Novosad, Lhotský, Cirkl, Ronec - Celnar (78´ Vacula)

Střídačka: Vacula, Švarc, Janečka

Trenér: Pavel Cirkl, Jaromír Biskup

 

1. poločas začal velmi aktivně ze strany Bělotína. Domácí v podstatě nepouštěli k míči a chtěli rychle dostat míč za domácího golmana. K tomu jim chybělo i potřebné štěstíčko. Hned v 6. minutě Malaník vystřelil na Doležala a ten jen s pomocí konečků prstů vytěsníl míč na roh. Z toho se hostům nepodařilo vstřelit tolik nutný úvodní gól. Za 11 minut střílel Cirkl na bránu Náměště, ve 22. minutě Ronec z přímého kopu trefil jen domácí obranu, která míč odvrátila. Až ve 31. minutě vybojoval Ronec míč, když byl faulován Celnar a rozhodčí nechali výhodu, střela přesně k tyči a hosté šli do vedení 0:1. O 120 vteřin později Vrána centroval před bránu, kde byl zcela volný Novosad, 3 metry před okrytou bránou, ale trefil jen břevno domácí branky. Ještě před přestávkou zahrozil znovu Ronec, když podobnou střelu jako brankovou vytáhl Doležal na roh. O přestávce šli veseleji do šaten hosté.

2. poločas byl zcela jiný fotbal. Bělotín jakoby ani nenastoupil. Chyby kupil jednu za druhou a nebýt golmana Majerského, mohl si odvést větší příděl. V 53. minutě našel domácí záložník centrem úplně volně postaveného Heila a ten se nemýlil a srovnal na 1:1. To co v prvním poločase pomezní rozhodčí pokazil, to v druhém poločase dokonale zpackal. V 68. minutě místo odmávání ofsajdu domácímu hráči odmával faul Novosada. Bohužel v šestnáctce hostů a hlavní sudí pískl pokutový kop. Z toho se nemýlil Heil a Náměšť vedla 2:1. Hosté se již z tohoto "umávnutí" nevzpamatovali a podruhé za sebou a podruhé venku nebodovali. Napravit reputaci a důstojně se rozloučit s fanoušky a sezónou můžou dnes, kdy hostíme 5. celek naší skupiny  Čechovice.

CHYBA, CHYBA, CHYBA A 3 BODY ODPLULY

 

SK SLATINICE vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

3 : 1 (2:1)

branky: 8´, 43´, 48´ - 25´ Ferenc

 

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Pjatkan, Hýža (65´ Cirkl) - Malaník, Novosad (46´ Hanák), Lhotský, Kus, Ronec - Ferenc 

Střídačka: Maštera - Celnar, Cirkl, Hanák

Trenér: Pavel Cirkl, Jaromír Biskup

Jedna chyba, jedna nedůraznost, jeden padající list. To jsou výsledky tří branek, které obdržel Bělotín na hřišti SK Slatinice. Jiskřička naděje v podobě vyrovnávacího gólu nevedla k dalšímu brankovému zápisu a Bělotín si neodvezl ani bod.

Utkání na velmi kvalitně připraveném povrchu začalo svižně, ale hned v 8. minutě hrubka nejzkušenějšího obránce Wojnarovského poslala do samostatného úniku Veselského a další 2 jeho spoluhráče, který i přes Majerského obranný zákrok se nemýlil a poslal domácí do vedení 1:0. O pár minut později hosté srovnali na skóre, ale pro domnělý ofsajd nebyl uznán. Hosté i nadále zvyšovali tempo hry hezkými a rychlými přihrávkami za obranu domácích, ale dostat míč za záda Běhalíka se jim nedařilo nebo jim akci zmařil pomezní sudí. Ve 25. minutě se dostal ke střele Novosad, jehož ne zcela silnou střelu domácí golman neudržel a Ferenc již neměl problém doklepnou do sítě a srovnat na 1:1. To vypadalo, že by mohl Bělotín zvrátit vítězství na svou stranu. Bohužel pozorná obrana Slatinic je nepouštěla dále k Běhalíkově svatyni. Nedáš dostaneš, staré pravidlo jako fotbal sám se osvědčilo ve 43. minutě, kdy na přímý kop nejvýše vyskočil Muchka, hosté nedůrazně bránili a domácí byli opět blíže 3 bodům - 2:1. Za nedobrého stavu pro Bělotín se šlo i do šaten s cílem uzmout minimálně bod.

Začátek 2. poločasu byl pro bělotínské černou nedělí. Ve 48. minutě poslal na Majerského bránu "padající list" Dadák a bylo hotovo. Domácí vedli o 2 branky - 3:1. Bělotín i přes změny v základním kádru již nedokázal rozveselit hostující fanoušky a po třetí v sezóně přišel o všechny body. S blížícím se koncem zápasu spíše než branky létaly na hřišti žluté a následně červené karty, které zbytečně kouskovaly hru, jenž mohla mít rychlejší dynamiku a efekt.

 V sobotu 7.11.2015 zajíždíme na hřiště SK Námešť n. H.. Úvodní hvizd utkání je ve 14:00 hod.

 

DALŠÍ JASNÁ DOMÁCÍ VÝHRA

 

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FC BEŇOV

4 : 1 (1:1)

branky: 28´ Ronec, 53´ Lhotský, 65´ Hanák, 72´ Malaník - 42´ 

 

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Hýža - Malaník, Novosad (71´ Celnar), Pjatkan, Kus (46´ Hanák), Ronec (46´ Lhotský) - Ferenc (64´ Cirkl)

Střídačka: Maštera - Celnar, Lhotský, Cirkl, Hanák

Trenér: Pavel Cirkl
 

Po infarktovém zápase v Plumlově hostil Bělotín v neděli na svém hřišti ambiciózní a aktuálně 4. celek tabulky FC Beňov. Za prvních 45 minut domácí v podstatě nepustili hosty k vážnější akci, pouze jednou se jim nepodařilo hráče hostů ubránit a byl z toho gól. Domácí měli šancí, že mohli vést rozdílem třídy, jenže nenalezli pro míč cestu mezi tři tyče. V 10. minutě Bělotín vytvořil závar před Pavlíkovou bránou. Hosté odvrátili na roh, ze kterého Ferenc mířil mimo. Ve 14. minutě se dostal ke střele Ronec a opět mimo. Beňov měl až v 15. minutě první přiblížení k Majerského bráně, když zahrával roh, ale z něj nebylo nic. O tři minuty později zahrával Ferenc přímý kop z hranice šestnáctky. Lehká střela si našla jen náruč golmana Pavlíka. Ve 25. minutě zahrával Bělotín další přímý kop, který obrana hostů v poklidu odvrátila. O 60 vteřin později zvedl fanoušky z laviček Ronec, jenž střelou mířil přesně do břevna beňovské brány. Bohužel míč se odrazil do hřiště. Ve 28. minutě tentýž hráč již mířil přesně k tyči a poslal Bělotín do vedení 1:0. Za 5 minut po úvodním gólu hledal Vrána nejvyšší hráče Bělotína před bránou Beňova, ale bez úspěchu. Hosté byli pod permanentním tlakem, nedokázali delší dobu udržet míč na svých kopačkách a domácí nedokázali množství šancí využít ve svůj prospěch a výraznější vedení. To se jim vymstilo ve 42. minutě, kdy se před Majerského bránou objevil samotný Zbořilák a nedal mu šanci - 1:1. Tak skončil i poločasový výsledek, ikdyž hra byla nakloněna spíše k domácímu týmu.

2. poločas začal stejně jako první. Hned v 51. minutě mířil Bušina jen těsně nad Pavlíkovu bránu. Trenér Cirkl o poločase udělal v sestavě 2 změny, stáhl Kuse a Ronce a poslal na hřiště Lhotského s Hanákem. Tah se mu vyplatil v 53. minutě, kdy se míč po odrazech před beňovskou bránou dostal právě k Lhotskému a ten poslal Bělotín opět do vedení 2:1. V 56. minutě zahrával Hanák přímý kop z 18 metrů, ale mířil jen do zdi hostující obrany. O 5 minut později Hanák vybojoval míč, centroval před Pavlíkovu bránu, ale ani Lhotský, ani Hýža nedokázali míč zkrotit a poslat za jeho záda. V 65. minutě vzal na sebe Hanák zodpovědnost a udělal dobře, když tvrdou ranou nedal Pavlíkovi šanci a Bělotín vedl o 2 góly - 3:1. Domácí nepolevovali v dalších útocích. V 72. minutě Malaník vybojoval míč a prostřelil vše co mu stálo v cestě včetně golmana hostů a zvýšil bělotínské vedení na 3 branky - 4:1. Zdálo se, že domácím by toto vedení mohlo stačit, ale nestačilo. V 82. minutě se uvolnil Vrána, bohužel mířil jen mimo tři tyče. Poslední akci domácích vymyslel Hanák, který prošel pravou obranou hostů, centroval na Celnara, ten připravil Cirklovi a Pavlík měl co dělat, aby míč vytáhl na roh. Z toho již nic nebylo a následně rozhodčí ukončil utkání a hráči šli jako tradičně poděkovat fanouškům za podporu. Ti zase jim za jasné 3 body, které zůstanou doma.

 V neděli 1.11.2015 zajíždíme na hřiště SK Slatinice. Úvodní hvizd utkání je ve 14:00 hod.

 

PLÁN SPLNĚN NA 100%

 

TJ ORESVO PLUMLOV vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

2 : 3 (1:0)

branky: 40´,54´ - 69´,72´ Cirkl, 89´ Malaník

 

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Janovský (47´ Cikl) - Malaník, Novosad (89´ Hýža), Pjatkan, Kus, Ronec - Celnar (45´ Lhotský)

Střídačka: Hýža, Lhotský, Cirkl

Trenér: Pavel Cirkl
 
Bez hráčů Hranic, ale s odhodláním navázat na výherní neděli s Lipníkem přijeli hráči Bělotína do Plumlova. Staronový účastník 1.A třídy v minulém kole remizoval na hřišti Brodku u Přerova a nečekalo se tedy jednoznačné utkání dle tabulky. Hned v 7. minutě zahrával přímý kop Kus, ale bez valného účinku. Následně i domácí ukázali, že nebudou jen do počtu na hřišti. Po rohu jen těsně minuli Majerského bránu. Následovalo období okopávání ve středu hřiště. Až ve 40. minutě přišla nedomluva v obraně hostů a nepokrytý Hladký obstřelil golamana Bělotína a poslal domácí do vedení 1:0. Hosté chtěli ihned výsledek srovnat, ale prázdnou bránu Plumlova zachránil obránce, který tečoval bělotínskou střelu nad. Výsledek poločasu byl tedy příznivější pro domácí.

Do druhého poločasu vlétl Plumlov rychlostí střely. Chtěl potvrdit vedení a to se mu podařilo v 54. minutě, když se míč po patičce dostal k Dvořákovi, který se nemýlil - 2:0. S hosty to vypadalo stále hůř a hůř. Konec se neúprosně blížil a akce nepřibývaly. Ještě v 68. minutě Majerský špičkou vytáhl míč na roh, když plumlovští byli osamoceni před bělotínskou svatyni. Nedáš dostaneš se domácím vymstilo několikanásobně. Hned o minutu později našel Malaník dobře připravenou hlavu Cirkla, který vzkřísil naději na body a snížil na 2:1. Fanclub Bělotína ještě nedoslavil gól a v 71. minutě byl v šestnáctce sestřelen Vrána a hlavní sudí nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Cirkl a bez emocí srovnal stav utkání 2:2. Nastal psychologický boj, kdo z koho. A vyšel z něj úspěšněji Bělotín. 60 vteřin před koncem utkání se Malaník dostal do osamocené pozice před Simandlem a stejně jako Cirkl nezaváhal a plný počet bodů se odvážel do Bělotína - 2:3

 V neděli 25.10.2015 hostíme na svém hřišti ambiciózní Beňov. Úvodní hvizd utkání je ve 14:30 hod.

VÝHRA DÍKY HATTRICKU FERENCE

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FK SPARTAK LIPNÍK

5 : 2 (2:1)

branky: 31´, 73´, 87´ Ferenc, 10´ Wojnarovský, 81´ Hanák - 35´, 48´

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Hýža - Malaník (69´ Cirkl), Hanák (89´ Janovský), Pjatkan, Kus, Ronec (52´ Celnar)  - Ferenc

Střídačka: Maštera - Janovský, Celnar, Cirkl, Janečka

Trenér: Pavel Cirkl
 
 

DALŠÍ PÁD, TENTOKRÁT VENKU...

TJ KLENOVICE N. H. vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

3 : 1 (0:1)

branky: 46´,75´,90´ - 24´ Vrána

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Hýža - Cirkl, Biskup Zd., Pjatkan, Novosad, Ronec  - Celnar

Střídačka: Maštera - Janovský, Janečka

Trenér: Pavel Cirkl
 

V sobotním utkání odcházeli do šaten šťastnější hosté, ale nakonec plné veselí bylo v domácím kotli. Utkání mohlo ukázat dobrý fotbal, jelikož Klenovice ještě loni brázdily krajským přeborem a Bělotín je brán jako tým hrající na špici 1.A třídy. Ale opak byl pravdou. Hra se kouskovala, neukazovala krásu fotbalu mimo pár světlých okamžiků. Hosté navíc přijeli v okleštěné sestavě, když chyběli 3 hráči základní sestavy a Hranice, které hrály v neděli neposlaly na výpomoc ani nohu! Až v 15. minutě pronikl Cirkl za obranu domácích, našel Ronce, který se snažil přelobovat domácího golmana, jenže míč skončil pouze v autu. O 60 vteřin později se Pjatkan dostal před klenovickou bránu, z úhlu vystřelil a domácí obránce jen odkopl nad vlastní bránu. Ve 24. minutě jásal hostující fanklub, když Vrána po rohu dostal míč na svou neomylnou levačku a poslal hosty do vedení 0:1. Po prvním poločase si diváci moc akcí neužili.

Druhý poločas rozjásal domácí fans hned po minutě Smékal, kdy se přesně trefil z přímého kopu do růžku Majerského brány a bylo srovnáno 1:1. Ještě v 59 minutě to vypadalo nadějně, když Vrána hlavou vyděsil domácího brankáře, který vytáhl míč na břevnou, ten se odrazil k Bušinovi, kterému se nepodařilo zakončit mezi tři tyče. Po přetahované o míč ve středu pole a zbytečných faulech z obou stran přišla černá čtvrthodina Bělotína. Nejprve v 75. minutě se domácí Rozehnal dostal do úniku a z úhlu mířil přesně po břevno - 2:1. Vše dovršil několik vteřin před koncem utkání Smékal, kdy opět z přímého kopu 100% zužitkoval možnost a zakončili výsledek na 3:1.

V neděli 11.10.2015 hostíme tým FK Spartaku Lipník n. B. Úvodní hvizd utkání je v 15:00 hod.

KONEČNĚ PLNÝ POČET BODŮ

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ VŠECHOVICE

5 : 2 (2:2)

branky: 16´ Wojnarovský, 35´ Ferenc, 71´ Cirkl, 78´ Hanák, 89´ Biskup L. - 13´, 44´ 

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Biskup L. - Ferenc, Kus, Pjatkan, Novosad (90´ Celnar), Ronec (46´ Hanák)  - Lhotský (62´ Cirkl)

Střídačka: Maštera - Celnar, Hanák, Cirkl

Trenér: Pavel Cirkl
 

V dalším utkání jsme doma přivítali v derby nováčka 1.A třídy, tým Všechovic. Od úvodu utkání jsme chtěli ukázat, kdo bude doma pánem a v prvních minutách se nám to dařilo. Hned ve 4. minutě Wojnarovský hlavou jen těsně minul branku, o 60 vteřin později Ferenc po přihrávce Novosada jen do golmana Kubjáta, který vyrazil na roh. Z jsme se neuplatnili a hosté začali kousat. Ve 13. minutě Bušina nešťastně přihrál Dobešovi, který se tváří tvář Majerskému nemýlil a poslal hosty do vedení 0:1. Bělotín velmi rychle odpověděl, když v 16. minutě centroval před branku Lhotský, ve skrumáži se nejlépe orientoval Wojnarovský a míč doklepl za záda Kubjáta 1:1. Na delší dobu poté přešla hra do souboje o střed hřiště. Ani jednomu týmu se nedařilo úspěšně projít před golmany. Až v 29´ Kus lehkým centrem našel hlavu Pjaktana, který trefil jen náruč golmana hostů. Ve 35´ se domácí dostali do vedení 2:1 zásluhou Ference, který efektně přeloboval brankáře Kubjáta. Vše vypadalo, že by mohli jít bělotínští do šaten s vedením, ale osud to mínil jinak. Ve 44´ Bušina srazil soupeře v souboji o míč v šestnáctce Bělotína a hlavní sudí nařídil pokutový kop. Z toho se nemýlil Kubica a srovnal výsledek na 2:2, který již vydržel do konce prvního poločasu.

Do druhého poločasu vletěli hosté na domácí jako vyměnění. Několik nebezpečných akcí, které nezlikvidovala obrana musel řešit s vypětím všech sil brankář Majerský. Ani jednu nepustil mezi tři tyče a nadějný výsledek otočit na vedení Bělotína stále žil. Od 70 minuty ožili domácí a přitlačili Všechovice před vlastní bránu. Přímý kop Ference v 71. minutě krásně orazítkoval tyč, míč se odrazil k volnému Cirklovi a ten se nemýlil a podruhé v utkání poslal Bělotín do vedení 3:2. O 7 minut později Hanák ukázal své fotbalové nadání, když prošel sám přes obranu Všechovic až před Kubjáta a nedal mu šanci a zvýšil vedení domácích na bezpečnějších 4:2. Bělotín i nadále stupňoval tlak, ale nedařilo se překonat hostujícího golmana a zvýšit své vedení. Až pár vteřin před koncem se odehrály zajímavé hlavičkové souboje před Kubjátovou brankou. Nejlépe z nich vyšel Biskup L., který zpečetil vítězství domácích na 5:2. Po ukončení utkání hráči děkovali nejen fanklubu, ale celé solidní návštěvě 180 diváků

Další vítězství si budeme moci připsat v sobotu 3.10.2015, kdy zajíždíme na hřiště Klenovic. Úvodní hvizd utkání je v 15:30 hod.

PLNĚ JSME NEBODOVALI UŽ 4 KOLA!!!

TJ MOSTKOVICE vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

2 : 2 (0:1)

branky: 63´, 66´ - 38´ Pjatkan, 72´ Vrána

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Hýža - Malaník (70´ Cirkl), Kus, Pjatkan, Novosad, Ronec  - Lhotský (46´ Biskup L.)

Střídačka: Biskup L., Cirkl, Janečka

 
Trenér: Pavel Cirkl
 

Po dvou domácích zápasech jsme zajížděli na hřiště předposledního týmu 1.A třídy, do Mostkovic. Dle papírových předpokladů jsme byli favority utkání. V prvním poločase jsme to dokazovali převahou a držením míče. Domácí jsme pouštěli jen k několika výpadům na Majerského bránu, o to ale byly některé nebezpečné. Často jsme drželi míč na polovině Mostkovic, postupně přibližovali k bráně Lukáše, ale dokázali míč prostrčit za jeho záda. Několik přímých kopů ohrozilo přímo tři tyče, ale obrana domácích nebo brankář všechny naše pokusy zlikvidovali. Krátcí byli na centr Wojnarovského, který Lukáš vyrazil jen před sebe, kde číhal Pjatkan a poslal hosty do vedení 0:1. I nadále se pokoušeli bělotínští zvýšit své vedení a uklidnit své řady. Bohužel většina útoků skončila v ofsajdové pasti, která často byla více než přísná. Hvizd rozhodčího ukončil první poločas a do šaten šli s jednogólovým vedením hráči z Bělotína.

Druhý poločas jako by otočil tabulku soutěže. Mostkovice vlétly na hosty jako čerstvý vítr a ti nevěděli, kde jim hlava stojí. Několik vážných momentů ještě odrazili a pokoušeli se vymyslet nějakou akci z proti útoků, ale všechny končili na obraně domácích. Následovalo 180 vteřin hrůzy pro Bělotín. Nejdříve v 63´ srovnal na 1:1 Šlambor a hned v 66´ poslal domácí do nečekaného vedení 2:1 Milar. Hosté v 70´ vystřídali Malaníka za Cirkla, který si v 72´ postavil míč na přímý kop. Chytře zatočil míč kolem hráčů domácích a míč doplachtil po teči Vrány až za záda mostkovického golmana a bylo srovnáno na 2:2. Bělotín následně zařadil vyšší rychlost. Totéž ale udělali domácí a šance na vedoucí gól byl na obou stranách. Nejblíže k tomu byli hosté, když Lukáš vytáhl míč již skoro z brány konečky prstů a obrana jej poslala do bezpečí na polovinu Bělotína. Ani jednomu z týmu se ale v hektickém závěru nepodařilo již skórovat a ze hřiště po závěrečném hvizdu odcházeli s dělbou bodů. Nutno přiznat, že za druhý poločas si to domácí zasloužili a byli po zápase za bod šťastnější než hosté. Ti již čtvrtý zápas po sobě plně nebodovali a chuť 3 bodů ochutnali naposledy před měsícem.

Začít opět vítězit budeme moci v neděli 27.9.2015, kdy v derby hostíme nováčka ze Všechovic. Úvodní hvizd utkání je v 16:00 hod.

BĚLOTÍN PADL PO 21 TÝDNECH, DOMA PO 11 MĚSÍCÍCH

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ SIGMA LUTÍN

0 : 3 (0:0)

branky: - 47´ Pluháček, 69´ Chrást, 82´ Los 

Sestava: Majerský - Vrána (71´ Hýža), Wojnarovský, Bušina, Biskup L. - Lhotský (46´ Malaník), Cirkl, Pjatkan, Novosad, Ronec (83´ Celnar) - Ferenc

Střídačka: Maštera - Hýža, Celnar, Malaník, Biskup Zd., Kus

 
Trenér: Pavel Cirkl
 

Další domácí zápas, druhý za sebou, jsme přivítali nováčka 1.A třídy, který je aktuálně lídrem tabulky.

Hned v 8. minutě našel Novosad Lhostkého, který pouze pálil mimo tyče. Hosté se poprvé odhodlali k prvnímu útoku v 11. minutě další tyto situace pokračovali po zbytek zápasu. Až za dlouhou čtvrt hodinu se domácí odhodlali na zteč. Opět útočně laděný Novosad našel Ference, který špičkou lehce zpracoval, ale následná střela se minula účinku i brány. V 32. minutě zahrával přímý kop Ronec, brankář Skoumal jen vyrazil před sebe, kde číhal Novosad, vypálil a opět nedokázal trefit bránu, protože střelu tečoval Wojnarovský. Minutu před koncem 1. poločasu měli domácí nejvážnější situaci, když přímý kop Cirkla hlavičkoval hráč Lutína, který prověřil Skoumala a ten vytěsnil na roh. Jako tradičně poslední dobou poločasový hvizd rozhodčího vítěze nehledal a šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Druhý poločas byl odvrácenou stranou prvního. Hosté převzali otěže hry a domácí kupili jednu chybu za druhou. Hned po začátku chybně domácí rozehráli před vlastní bránou, hostům se sice podařilo ukořistit míč, ale domácí jej vytlačili na roh. Z něho následoval i úvodní gól Lutína, který vstřelil hlavou Pluháček 0:1. Bělotínští jako by nevěděli, že je mistrovské utkání, po rozehrávce Majerský nešťastně nahrál Wankemu, který odkrytou bránou pohrdl a domácí golman odčinil minelu a vychytal jej. Hosté pokračovali v nájezdech na Majerského bránu, kterou sice ostřelovali, ale nenachytali golmana na nepřipravenosti. Nezabránil tomu až v 69. minutě, kdy zpětná přihrávka Lutina do šestnáctky domácích proměnil Chrást v dvou gólové vedení - 0:2. Bělotín se z minima pokoušel vytěžit maximum, ale žádná akce Ference neskončila za zády Skoumala. Pověstný hřebíček do rakve zasadil v 83. minutě Los třetím gólem, když byl na Majerského úplně sám a pohodlně zajistil hostům plný počet bodů. Bělotín tak prohrál doma po dlouhých 323 dnech (naposledy 25.10.2014).

DERBY NENAŠLO VÍTĚZE

 

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FKM OPATOVICE

2 : 2 (1:1)

branky: 19´ Ronec, 76´ Ferenc - 37´ , 53´ 

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Hýža - Malaník, Kus (62´ Cirkl), Pjatkan, Novosad, Ronec - Celnar (46´ Ferenc)

Střídačka: Maštera - Peša, Cirkl, Žerávek, Ferenc

Trenér: Pavel Cirkl
 

Výrazná změna počasí oproti utkání před týdnem přinesla i změnu v letošním ročníku. Bělotín poprvé ztratil body na svém hřišti od 30.5., kdy remizoval s Beňovem. Utkání začalo aktivně ze strany domácích, kteří dle papírových podkladů byli favority. Konečný výsledek i hra se ale přikláněl ke spravedlivé dělbě bodů. Oboustranně se předváděl taktický fotbal, nepouštět soupeře do vážnější situace. V úvodních minutách měl nejvážnější ohrožení branky hostů Ronec, který mířil těsně mimo. V 19´ si ten samý hráč počkal na přesnou přihrávku od Malaníka, kterého našel Novosad, a neměl jinou možnost než otevřít skóre utkání 1:0. Opatovice pootevřely hru a domácí se mohli častěji dostávat před Bělíkovu bránu. Bohužel bez úspěchu. Hosté ale nepřijeli jen bránit a i Majerský se měl co ohánět, aby nemusel míč lovit ze své sítě. To musel ve 37. minutě, kdy Klvaňa zajisti vyrovnání 1:1. Konec 1. poločasu se již jen dohrávalo na jistotu a do šaten se šlo s dělbou bodů.

V druhém poločase Opatovice nasadili vyšší rychlost a domácí nestíhali odrážet jejich útok. Osm minut po přestávce přišel pro domácí fanoušky šok - Janásek poslal hosty do vedení 1:2. Bělotín byl jako opařený. Hosté více a více dotírali k Majerského bráně. Janásek s Klvaňou si právě až na něm vylámali zuby a nezvýšili vedení Opatovic. Domácí se dočkali vyrovnání v 76´, kdy Ferenc přes čtvrtinu hřiště unikl a srovnal na přijatelných 2:2. Posledních deset minut bylo velmi emotivně vyhrocených a rozhodčí "šarvátky" museli několikrát řešit domluvou a důraznou domluvou - žlutou kartou. Hosté stále dotírali k bělotínské bráně a chtěli si odvézt všechny body stejně jako před rokem. Domácí s vypětím všech sil odolali a konečný hvizd rozhodčího byl i vysvobozením. Remíza v domácí prostředí není ideální, ale tentokrát díky za ni.

Výjezd k nováčkovi do Brodku pouze s bodem.

 

 

FK BRODEK u Př. vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

1 : 1 (1:1)

 

 

branky: 8´ Omelka - 35´ Pjatkan

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Hýža - Malaník, Kus, Pjatkan, Novosad, Ronec (79´ Cirkl) - Celnar (59´ Lhotský 68´ Vanduch)

 

 

Střídačka: Maštera - Lhotský, Cirkl, Vanduch
 
Trenér: Pavel Cirkl
 

V horké neděli jsme zajížděli na půdu nováčka - Brodku u Přerova, se kterým jsme se naposledy utkali v sezóně 2008/2009. Tehdy jsme dvakrát vyhráli 6:1 a 1:0. Ovšem historie je ta tam.

Od úvodních minut domácí ukazovali, že nechtějí být v 1.A třídě jen do počtu a zatlačili nás na naší polovinu. Ještě ani nestačil vedoucí mužstva rozdat pokyny a Brodek v 5 minutě orazítkoval břevno Majerského brány. O 180 vteřin později Ronec přesně vypíchl míč dotírajícímu domácímu hráči na roh. Bohužel to bylo v šestnáctce, hráč Brodku upadl a rozhodčí odpískal neuvěřitelnou penaltu. Z té se nemýlil Omelka a nováček se dostal do vedení 1:0. Skvělá kulisa 210 diváků hnala obě mužstva dopředu. Hosté potřebovali vstřelit gól, domácí jej nechtěli obdržet. Do 30 minuty měli více ze hry brodečtí, poté bělotínští. V 32´ se řítil na golmana Huňka osamocený Ronec, obešel ho, ale střela neměla razanci, aby došla za brankovou čáru. Domácím se podařilo míč odvrátit na roh. Následovala série rohů a z toho posledního v 35. minutě se nejlépe orientoval Pjatkan a srovnal skóre na 1:1. Do konce 1. poločasu se již stav nezměnil a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas přinesl velkou ofenzívu bělotínského týmu. Bohužel špatné zpracování v koncovce či dobře postavena obrana Brodku nevedla ke kýženému vedení. Domácí v druhých 45 minutách měli jedinou, ale vážnou příležitost, kdy opět nastřelili břevno Majerského brány. Hosté se pokoušeli více a více střílet, ale nedařilo se přesně zamířit mezi tři tyče. O rozhodnutí se mohl postarat pár vteřin před koncem kapitán hostů Novosad, když hlavní sudí nařídil pokutový kop po faulu domácích na Cirkla. K nevoli bělotínských a k radosti domácích mířil sice k tyči, ale vysoký brankář Brodku se včas poskládal na zem a míč schoval v náruči. Následně byl odpískán konec utkání a dělba bodů. Pro hosty to po utkání byla spíše ztráta, ale bod z venkovního utkání je vždy cenný.

Přispět třemi body si budeme moci v neděli 6.9.2015, kdy v derby hostíme FKM Opatovice. Úvodní hvizd utkání je v 16:30 hod.

 

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. SK LIPOVÁ

3 : 1 (2:0)

42´ Ronec, 45´ Malaník, 90´ Haluzík - 58´ 

 

Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Vanduch - Malaník, Kus, Pjatkan, Hanák (89´ Haluzík), Ronec (69´ Cirkl) - Celnar (56´ Vyka)

 

Střídačka: Maštera - Janovský, Haluzík, Cirkl, Vyka
 
Trenér: Pavel Cirkl
 

V neděli nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů v soutěži. Hosté byli stejně jako my 100% úspěšní v prvních dvou kolech a právem byli na 3. místě tabulky o skóre hned za námi.

Začátek utkání patřil hostům, kteří útočili a šli za cílem odvozů všech bodů. Domácí golman Majerský měl za první poločas mnohem více práce než jeho kolega na protější straně Vybíhal. I přesto všechno zůstal nepřekonán v celém prvním poločase a Vybíhal byl ke konci poločasu dvakrát "zahanben". Poprvé až ve 42´ Roncem, kterému do volného prostoru před bránou přihrál Hanák a ten neměl problém vstřelit úvodní gól - 1:0. V posledních vteřinách před přestávkou jakoby hráči Lipové již byli v šatně. Malaník zahrával přímý kop, který doplachtil až za záda Vybíhala a Bělotín vedl 2:0.

Druhý poločas byl v podobném duchu jako první, jen s rozdílem dvou gólového vedení domácích, které si chtěli pohlídat, aby udrželi neporazitelnost. Plán vydržel do 59´, kdy Liška snižoval na 2:1 a začalo peklo pro domácí obranu. Ta držela seč mohla, hosté zkoušeli všechno možné, aby srovnali skóre, dokonce i filmovaný pád v šestnáctce. To hlavní sudí nepovažoval za vtipné a neodpískal penaltu. Lipová měla několik rohových příležitostí na zkorigování výsledku, ale Bělotín tvrdě odrážel jejich útočnou mašinérií. Oddech dostala, když byl ošetřován pomezní rozhodčí masérem domácích, když si podvrtl kotník. Jen se vydýchala, začala další ofenzíva hostů. Vše bravurně pokryli a mohli jit na poslední steč v utkání. Trenér takticky v 90´ vyměnil Hanáka za Haluzíka a tah to byl mistrovský. Haluzík se poprvé dotkl míče a to ve chvíli, kdy před prázdnou bránou Lipové doklepl na 3:1. Následně hlavní sudí odpískal konec utkání a domácí vydřeli plný počet bodů. Diváci opět děkovali za předvedený výkon, ale potlesk zaslouží i hosté, kteří ukázali svou sílu pro ostatní soupeře.

Navázat na úspěchem budeme moci v neděli 30.8.2015, kdy zajíždíme na hřiště nováčka FK Brodek u Přerova, kde odehrajeme utkání od 16:30 hod.

První venkovní mise úspěšná

 

 

TJ SOKOL ČECHOVICE vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

1 : 2 (1:1)

branky: 7´ - 30´ a 65´ Malaník

Sestava: Majerský - Vrána (46´ Vanduch), Wojnarovský, Bušina, Hýža - Malaník (90´ Cirkl), Kus, Pjatkan, Novosad, Ronec (55´ Nehyba) - Lhotský (74´ Celnar)

 

 
 
 
Střídačka: Celnar, Vanduch, Nehyba, Cirkl
 
Trenér: Pavel Cirkl
 

První letošní výjezd ven se vydařil ve všech směrech. Hřiště v Čechovicích je vždy horká půda a nevozí se z něj body dobře, ale nám se to opět podařilo. Výkon hráčů v průběhu utkání ukázal, že tým je pro tuto sezónu dobře sestaven. I když to zpočátku tak nevypadalo a domácí před 160 diváky chtěli doma uhrát tři body. Čechovice začaly velmi útočně a hosté se spíše hledali než aby odráželi přesuny míčů domácích. To se nevydařilo hned v 7 minutě, kdy čechovičtí chytře vymysleli roh, odehráli přesně na hlavu kapitána Kolečkáře a ten s tečí o tyč poslal domácí do vedení 1:0. Bělotín nic nezanedbal a postupně přebíral iniciativu i držení míče. Ve 26´ vyslal Malaník Lhotského do samostatného úniku, ale tomu se nepodařilo překonat brankáře Klimeše. O 5 minut později nevěděl Malaník co s míčem, tak vypálil po domácí bráně, trefil spodní část břevna a meruna skončila za zády Klimeše - 1:1. Stejně skončil i poločas utkání a zdálo se, že se body budou dělit rovnoměrně.

V druhém poločase ale chtěly Čechovice body na svou stranu. V 61´ vytáhl zákrok utkání Majerský, když vytlačil míč mířící do pravého růžku brány. O 120 vteřin později byl na hřišti k vidění i velmi efektní počin. Nehyba dostal míč přesně tak, aby vystřihl nůžky a Klimeš v domácí bráně měl co dělat, aby Bělotín nešel do vedení. V 66´ opět hosté rozjížděli útočnou akci, míč měl na noze Malaník, hledal spoluhráče, ale nakonec vystřelil po bráně, trefil přesně levý růžek a domácí golman neměl šanci - 1:2. Od těchto minut začala na hřišti pracovat obrana Bělotína na 200%, protože Čechovicím nezbývalo než vše vrhnout do útoku a urvat alespoň bod na svou stranu. I přes mírně zostřený závěr si hosté pohlídali těsně vedení a i druhý zápas v sezóně jsou 100%. Po závěrečném hvizdu následoval tradiční děkovačka fanouškům za jejich podporu při utkání - jsou našim dvanáctým hráčem.

Navázat na úspěchem budeme moci v neděli 23.8.2015, kdy hostíme taktéž 100% bodový tým SK Lipová od 16:30 hod.

Premiéra na jedničku. S novým trenérem první 3 body

 

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. SK NÁMEŠŤ N. H.

2 : 0 (1:0)

branky: 10´ Ronec, 64´ Novosad

KDE? Bölten Arena

 
Sestava: Majerský - Vrána, Wojnarovský, Bušina, Hýža - Malaník, Kus, Pjatkan, Novosad, Ronec - Hoffmann
 
Střídačka: Vacula - Celnar, Grygar, Biskup Zd.
 
Trenér: Pavel Cirkl
 

 

Nový trenér, nový kapitán, nový informační systém FAČR a změny v kádru domácích. Tak začínalo úvodní kolo 1.A třídy sk. B s již tradičním soupeřem SK Náměšť na Hané. Ve velmi horkém počasí, které přilákalo přes 150 diváků jsme se dočkali 2 gólů rozdělených do obou poločasů.

Utkání ukázalo dvě stránky obou mužstev, Bělotín dokázal protlačit míč za golmana Doležala dvakrát, kdežto hostům se to nepodařilo ani jednou, i když byli velmi blízko. Domácí golman Majerský předvedl několik parádních zákroků, na kterých si hosté vylámali zuby.

Hned v 9´ unikl po levé straně Ronec přesně zamířil a poslal domácí do vedení 1:0. Hostující brankář neměl šanci míč pokrýtt a fanoušci poprvé skandovali góóól. O 9 minut později nový kapitán mužstva Novosad jen těsně netrefil branku Náměště. Hosté neskládali zbraně a v 21´ vystrašili domácí publikum, ale Majerský nohama zázračně vyrazil míč do bezpečí. Do konce poločasu se již vážnější akce nestala a domácí odcházeli do šaten s lepší náladou než hosté.

Úvod 2. poločasu byl ve znamení nejvážnější akce, když zcela osamocený Hoffmann před Doležalem nevyužil možnosti zvýšit vedení a trefil jen golmana Náměště. Následně převzali iniciativu hosté a dlouhou dobu nepouštěli domácí k míči. Snažili se o zkorigování výsledku, ale nepodařilo se jim překonat obranu a brankáře Bělotína ani v nejjednoznačnějších příležitostech. Pravidlo nedáš, dostaneš vyšlo na 100% V 64´ Ronec vybojoval míč, dostal se do šestnáctky Náměště, přihrál míč, který proletěl kolem brankáře i přes obránce až k Novosadovi, který odkrytou bránu nemohl netrefit a poslal Bělotín do dvoubrankového vedení 2:0. Ke konci zápasu se lehce bouřily emoce v obou mužstvech, ale bez vážnějších závěrů a domácí dotáhli první zápas nového ročníku do vítězného konce bez obdržené branky.

Trenér domácích Pavel Cirkl tak mohl být po konečném hvizdu spokojený se svou premiérou na lavičce a hráči se tradičně podělili o tři body s fanoušky děkovačkou.