Jaro 2015-2016

09.05.2016 07:17

NOVÁ SEZÓNA SE ZMĚNOU. PŘI REMÍZOVÉM VÝSLEDKU SE V 1. A TŘÍDĚ ROZHODUJE PENALTOVÝM ROZSTŘELEM

 

ÚSPĚŠNOU SEZÓNU TJ SOKOL BĚLOTÍN ZAVRŠILI ŽÁCI

 

Žáci TJ Sokol Bělotín reprezentovali obec a okres Přerov na turnaji O pohár předsedy Olomouckého krajského fotbalového svazu. Mezi ostatními mužstvy ve své kategorii - Bludov, Haňovice, Pivín, Dub n. M. a Mikulovice skončili na skvělém 2. místě. Gratulujeme!!!
 

B-TÝM A BĚLOTÍN ZAŽIL BOUŘLIVÉ OSLAVY POSTUPU DO OKRESNÍHO PŘEBORU

 

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ HORNÍ NĚTČICE

10 : 1 (2:1)

branky: 3´, 58´ Celnar, 45´ Smolár, 50´ Chudý Mir., 53´,75´ Kainar, 62´ Chudý Mar., 66´ Raček, 77´ Hýža, 83´ Březík - 43´ p.k.

 

 

Sestava: Maštera - Gajdoš, Rýpar (31´ Chlápek, 60´ Chudý Mar.), Haluzík, Hýža - Smolár (46´ Kainar), Březík, Janovský, Celnar  - Žerávek (76´ Vacula), Chudý Mir. (58´ Raček)

Střídačka: Vacula - Kainar, Chudý Mar., Raček, Peša, Chlápek

Trenér: J. Biskup

 
B-tým od svého založení ušel velký kus cesty. Hrozilo zrušení týmu, ale vše jsme překonali a dnes můžeme hrdě říct, že si zasloužil postup do Okresního přeboru. Celou sezónu předváděli výbornou hru, kterou stvrdili vítězstvím ve své skupině B. Gratulujeme!!! 
 

POSLEDNÍ UTKÁNÍ - DĚLBA BODŮ.

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. SK SLATINICE

3 : 3 (2:1)

branky: 35´ Ferenc Zd., 42´ Frydrych, 78´ Ronec p. k. - 39´,63´,89´

 

 

Sestava: Matůšů - Janovský, Vrána, Kalous, Pjatkan - Frydrych (57´ Nehyba), Kus, Hýža, Bušina (81´ Lhotský), Ronec  - Ferenc Z. (77´ Vanduch)

Střídačka: Majerský - Lhotský, Nehyba, Celnar, Vanduch

Trenér: P. Zatloukal

 

 

PO PROHŘE NA TŘETÍ MÍSTO NEDOSÁHNEME

FC BEŇOV vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

2 : 1 (1:0)

branka: 36´, 61´ - 73´ Nehyba

 

 

Sestava: Matůšů - Janovský, Vrána, Vanduch, Pjatkan - Frydrych (46´ Ronec), Nehyba, Kuchař, Bušina, Pecha  - Ferenc Z. (46´ Novosad, 57´ Kus)

Střídačka: Majerský - Kus, Ronec, Novosad, Malaník

Trenér: P. Zatloukal

Utkání se 3. mužstvem tabulky začalo velmi slibně pro Bělotín. Hned v 2. minutě se dostal před bránu domácích Ferenc, ale jeho střela mířila mimo tři tyče. O 6 minut později 2x Jaše vystrašili hostující hráči, ten byl ovšem proti a obě dobře myšlené střely vyrazil mimo bránu. Hra se přesunula do středu, kde začínali mít iniciativu domácí a rychlými útoky dělali starosti bělotínské obraně. Matůšů byl vždy na správném místě nebo se hráči Beňova trefili jen do ochrané sítě za bránou. Hostům se přestala dařit jednoduchost a přechod přes polovinu. To jim domácí ukázali v 36. minutě, kdy prá doteků vedlo ve vedoucí gól Navrátila - 1:0. Bělotín se pokoušel něco s výsledkem udělat, probíjel se dopředu, ale bez pozitivního výsledku. Tak se šlo do šaten za nepříznivého stavu pro hosty. 

Druhá polovina měla napravit skóre, aby si Bělotín odvezl alespoň bod a příblížil se ke 3. místu tabulky. Domáci byli zásadně proti. V 61. minutě korunoval Beňov na konečné bronzové místo svým druhým gólem v utkání Navrátil - 2:0. Nezměnil na tom nic ani Nehyba, který alespoň oticky upravil skóre na 2:1. Vítězství si tedy připsali domácí a Bělotín po 5 utkáníc vyšel naprázdno. 

Poslední utkání hrajeme v neděli 12.6.2016 od 16:30 hod. proti sestupem ohroženým Slatinicím.

 

 

NÁBOR DO MINIPŘÍPRAVKY. 1.TRÉNINK 6. 5. 2016 - přišlo hodně dětí, snad jim to vydrží až do dospělosti

 

DĚKUJEM ZA ÚČAST - VEDENÍ TJ SOKOL BĚLOTÍN

DOMA BEZ OBDRŽENÉHO GÓLU PODRUHÉ

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ ORESVO PLUMLOV

1 : 0 (0:0)

branky: 52´ Ferenc Zd.

 

 

Sestava: Matůšů - Janovský, Vrána, Peša, Pjatkan - Frydrych, Ronec, Kus), Bušina, Pecha  - Ferenc Z.

Střídačka: Majerský - Biskup J., Hýža, Novosad, Švarc

Trenér: P. Zatloukal

 
 

VÝHRA U SOUSEDA, TĚSNÁ, ALE VÝHRA...

FK SPARTAK LIPNÍK N. B. vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

2 : 3 (1:1)

branky: 31´, 87´ - 29´,62´,85´ Pecha

 

 

Sestava: Matůšů - Bušina, Vrána, Peša, Pjatkan - Frydrych, Ronec, Lhotský (46´ Kus), Malaník (67´ Švarc), Pecha  - Ferenc Z.

Střídačka: Maštera - Kus, Švarc

Trenér: P. Zatloukal

Bělotín zajížděl v okresním derby na půdu souseda v tabulce do Lipníku. Povzbuzen vysokou výhrou 9:0 z minulého kola si nechtěl připustit ztrátu bodů. Úvod si vzali na své kopačky domácí, kdy se do slibné šance dostali hned v 5. minutě, kdy Matůšů faulouval před šestnáctkou a rozhodčí nařídil nebezpečný přímý kop, který hostující golman vyrazil mimo tyče. Postupně se hra na velkém hřišti přelévala na druhou stranu. Míč sice byl častěji na kopačkách lipnických, ale hosté byli nebezpečnější. Ve 24. minutě napřáhl Frydrych a vystrašil domácího golmana Šváčka, když střela mířila těsně mimo jeho svatyni. O 5 minut později hosté vystrčili drápy. K míči se dostal Pecha, přehodil Šváčka a hosté jásali - 0:1. Uběhlo 120 sekund, bělotínští fans se ještě radovali, když z vřavy před Matůšem se nejlépe orientoval Simon a střelou srovnal stav na 1:1. Už to vypadalo, že se půjde do šaten za rovného stavu. To ovšem nechtěli domácí a pro jistotu ještě orazítkovali tyč bělotínské brány, aby ukázali, že nedají ani bod jen tak zadarmo.

Úvod 2. poločasu připomínal první. Nejdříve domácí drželi míč a soupeře nepouštěli k ničemu, následně postupně přebírali aktivitu hosté. Ti za bouřlivého povzbuzování svých fanoušku chtěli tři body za každou cenu. V 62. minutě se Vrána prokličkoval až ke střele, kterou lipnický brankář vyrazil. Žel jen před Pechu a ten se nemýlil 1:2. Nastala taktická hra kdo z koho. Domácí potřebovali vstřelit gól, hosté nedostat a ideálně zvýšit o dvě branky. Oběma mužstvům se dařilo nepouštět to druhé blízko své brance. Až najednou v 84. minutě měl na kopačce míč Pecha, držel se pravidla "když nevíš, vystřel", trefil přesně za záda Šváčka a Bělotín se ujal vedení rozdílem dvou branek - 1:3. Do konce utkání zbývalo pár minut, hosté drželi nadějný výsledek. Černý okamžik přišel 3 minuty před koncem. Domácího Caletku našel spoluhráč naprosto přesně a dal hlavou Lipníku naději alespoň na bod - 2:3. Zbývající minuty trpělivě fans Bělotína povzbuzovali své hráče, aby vydrželi. Vydrželi a vezou velmi cenné body ze silného Lipníka za vítězství.

 V neděli 29. 5. 2015 přivítáme na svém hřišti tým Plumlova. Úvodní hvizd utkání je v 16:30 hod.

 

KONEČNĚ 3 BODY A ROZDÍLEM TŘÍDY

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ KLENOVICE n. H.

9 : 0 (5:0)

branky: 2´ Lhotský, 36´,39´,41´,71´ Ferenc Zd., 23´,48´,57´ Pecha, 84´ Ronec

 

 

Sestava: Matůšů - Bušina, Vrána, Janovský (46´ Ronec), Pjatkan - Frydrych, Kus, Lhotský, Malaník, Pecha (86´ Švarc) - Ferenc Z.

Střídačka: Majerský - Ronec, Celnar, Švarc

Trenér: P. Zatloukal

Do utkání šli domácí jako papíroví favorité, ovšem výsledky z posledních kol tomu nenasvědčovaly. Jenže opak byl pravdou a hosté si odvezli debakl rozdílu více jak jedné třídy. 
Hned v úvodních 120 vteřinách šli domácí do vedení, když si na přímý kop nejvýše vyskočil Lhotský a hlavou mířil přesně za Milerova záda - 1:0. O 20 minut později předvedli dokonalou kombinaci přihrávek Ferenc - Frydrych - Pecha a poslední jmenovaný se do zcela opuštěné brány nemýlil a poslal Bělotín do dvougólového vedení a rozjel brankostroj, který se zastavil až v 90. minutě. V 36´ Ferenc protlačil přes hrazdu těl míč do klenovické svatyně a zvýšil již na 3:0. Tři minuty na to Lhotský orazítkoval břevno. To se ještě třášlo, když Malaník ve 40. minutě našel za obranou hostů Ference, ten obešel golmana Milera a nemohl neminout prázdnou bránu - 4:0. Všichni se již chystali do šaten, když vystřelil Ferenc a zvýšil na 5:0 svým čistým hattrickem.
Druhý poločas byl ze strany Klenovic zcela odevzdaný, jen se čekalo s kolika góly odjedou. Ve 49. minutě domácí "ťukecem" vyšachovali hostující obranu a Pecha opět vylepšil skóre - 6:0. O 8 minut později i Pecha dokončil hattrick a zvýšil na 7:0. Klenovice už jen čekaly na konečný hvizd a odjezd domů, domácí chtěli pobavit diváky, což se jim dařilo. V 71. minutě Ferenc čtvrtým gólem navýšil vedení už na 8:0. Bohužel se mu nepodařilo napodobit Lafatu, ale kdyby se hrálo o 5 déle...
Nakonec ještě v 84´ Ronec přidal gól na 9:0. Diváci skandovali "deset, deset", domácí je vyslyšleli, ale bohužel 10. gól přerušil hvizd sudího. Hra proti pravidlům destátý gól nepřinesla. A když rozhodčí ukončil utkání, svítilo na tabuli děsivých 9:0. Děsivých pro hosty, povzbudivých pro domácí.

ŠTĚSTÍ NÁM NENÍ NAKLONĚNO...

TJ TATRAN VŠECHOVICE vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

1 : 1 (1:0)

 

branky: 44´ - 60´ Lhotský

Sestava: Matůšů - Peša (83´ Vanduch), Vrána, Janovský, Pjatkan - Novosad (80´ Ronec), Hanák, Lhotský, Malaník, Pecha - Ferenc Z.

Střídačka: Maštera - Ronec, Kus, Ferenc Z., Vanduch

Trenér: P. Zatloukal

 

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ MOSTKOVICE

2 : 2 (1:1)

branky: 34´ Lhotský, 90´ Ronec p.k. - 44´, 82´

 

Sestava: Majerský - Bušina, Vrána, Janovský, Pjatkan - Novosad, Ronec, Lhotský, Malaník, Vanduch (77´ Kus) - Ferenc Z.

Střídačka: Matůšů - Celnar, Kus, Zhydkov

Trenér: P. Zatloukal

Bělotín opět přivítal na svém hřišti poslední celek 1.A třídy sk. B - Mostkovice. Naposledy to s Brodkem nevyšlo a ten si odvezl všechny body. Vše nasvědčovalo, že by tentokrát body mohly zůstat doma, když hned ve 4´ Ronec z přímého kopu mířil do středu branky. Tam ovšem našel pouze hostujícího golmana, který střelu pokryl. O 120 sekund později Ferenc vystřelil z první a hodně vystrašil Lukáše, jenž vyrazil s obtížemi na roh. Ve 12´ měli domácí možnost dalšího přímého kopu z hranice šestnáctky. Ronec trefil přesně a ve vedoucí gól zabránilo břevno. Ve 34´ se bělotínští fanoušci konečně radovali z vedení. Lhotský dostal přesnou přihrávku, kličkou obešel mostkovického golmana a neminul prázdnotou zející branku - 1:0. Zdálo se, že se vše vyvíjí dle nastaveného scénaře. Domácí hosty k ničemu nepouštěli, chyběla jen finální přihrávka a trefa mezi tři tyče. Už se všichni chystali na přestávku s uspokojivým vedením, když hostující Hatle po x odrazech dostal míč za Majerského záda a nečekaně bylo srovnáno 1:1.
Druhý poločas začal stejně jako první. Domáci chtěli uzmout body na svou stranu. Hosté povzbuzení srovnáním brali alespoň bod. Není vše takové, jaké by mělo. Zpět do reality nevýher dostal Bělotín Šlezar v 82´, když nečekaně poslal hosty do vedení 2:1. Ti s vidinou všech bodu začli bránit v maximálním počtu hráčů. Vypadalo to, že výsledek odvozů bodů bude stejný jako s Brodkem, ale to by mostkovičtí nesměli faulouvat Vránu ve vlastní šestnátce. Hlavní sudí nařídil pokutový kop, který v posledních vteřinách promnělil Ronec a zajistil Bělotínu bod za remízu 2:2.
 

PO PŮL HODINĚ VÝŘÍZENO...

TJ SIGMA LUTÍN vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

5 : 2 (4:0)

branky: 2´,5´,30´,32´,49´ - 59´ Lhotský, 75´ Ronec p.k.

 

Sestava: Matůšu (14´ Majerský) - Bušina, Vrána, Janovský (45´ Kus), Pjatkan - Novosad, Ronec, Lhotský, Malaník, Frydrych - Ferenc J. (69´ Ferenc Z.)

Střídačka: Majerský - Ferenc Z., Kus

Trenér: P. Zatloukal

Článek k fotbalu ze stránek www.fotballutin.cz:

V chladném nedělním odpoledni přijelo na naše hřiště 4. mužstvo tabulky Bělotín. I přes chladné počasí dorazila na fotbal velmi slušná návštěva, která se nestačila divit už po prvních 5. minutách hry,kdy jsme vedli 2:0. Nejprve po centru Skoumala hned ve 2. minutě Los z voleje trefil šibenici hostující branky. Hned za 3 minuty skoroval znovu Los, který za pomoci značného větru kopl míč přímo z rohu do brány, kam zapadl za tyč. To s hostujícím týmem značně zamávalo, a domácí se silným větrem v zádech nepouštěli soupeře na vlastní polovinu. Lutín svou převahu dokázal přetavit v další branku až v 30. minutě, kdy po rohu Lose trefil hlavou Skopalík 3:0. Za další dvě minuty už to bylo 4:0, po pěkné kombinaci se tváří v tvář golmanovi prosadil Jirka Vymazal. S hosty to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Lutín měl nadále převahu, ale nepřesnými finálními přihrávkami a špatným zakončením se o další branky do poločasu připravil

 Nástup do 2. poločasu byl opět bleskový. Po další pěkné kombinaci pronikal Gallik do vápna, kde byl evidentně podražen. Nařízenou penaltu bez problému proměnil Los a zkompletoval tím hatrick.

Od té doby domácí polevili a Bělotín s větrem v zádech se začal dostávat více do hry. Odměnou mu byla vstřelená branka, to když hostující útočník nechytatelně trefil šibenici Nejezchlebovi branky. Hosté to i přes nepříznivé skore nezabalili a sympaticky se snažili  o aktivní hru. Hosté vstřelili i druhou branku. Za faul v pokutovém území proměnil nařízenou penaltu se stěstím Ronec. V závěru došlo ke zbytečnému vyhrocení zápasu, kdy docházelo k nevybíravým faulům na obou stranách

Hodnocení trenéra Lutína

Hráče jsem upozorňoval, že Bělotín již tři utkání po sobě prohrál a že to nebude snadné. Od začátku však bylo zřejmé, kdo má v tomto zápase větší motivaci vyhrát. Hráči se po rychlých brankách uklidnili a po celý první poločas hráli dobře, když hosté  se myslím ani nedostali na dostřel naší branky. Ve druhé půli jsme rychle vstřelili pátý gól a zhruba od té chvíle jsme nechali Bělotín hru vyrovnat. Hlavně střed hřiště jsme již neměli tak jako v první půli. Hosté částečně odvrátili hrozivý výsledek, ale my se již nyní díváme na pro nás velmi těžké utkání v Opatovicích, které je pro nás velmi důležité do dalších bojů o prvenství ve skupině.


Více zde: https://www.fotballutin.cz/news/belotin-odjel-s-prazdnou/

 

3. ETAPA A JE HOTOVO - TRÉNINKOVÉ HŘIŠTĚ

V konečné etapě se nám podařilo po válcování a vytyčení bodů (díky Pavlovi Rybeckému) nalajnovat tréninkové hřiště, aby dostalo určitý oficiální kabát. Hřiště má rozměry 45x80 m a dá se využít pro přípravné zápasy nejen dorostu a žáků. Ještě se svaří branky a bude hotovo. Díky všem, kteří se na tom podíleli.
 

BLÍŽÍ SE KRIZE? BĚLOTÍN NEVYHRÁL UŽ 3 ZÁPASY V ŘADĚ

FKM OPATOVICE vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

3 : 0 (0:0)

branky: 65´, 68´, 85´

 

Sestava: Matůšu - Bušina, Čáp, Janovský (72´ Ronec), Pjatkan - Kus, Ferenc Z., Lhotský, Malaník, Frydrych - Ferenc J.

Střídačka: Majerský - Ronec, Ronec, Novosad

Trenér: P. Zatloukal

 

KRUTÁ HRA OSUDU NÁS PŘIPRAVILA O VŠECHNY BODY

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FK BRODEK U PŘ.

2 : 3 (1:1)

branky: 10´ Lhotský, 70´ Pecha - 34´,84´,89´

 

Sestava: Matůšu - Bušina, Vrána, Pjatkan, Kus - Ferenc Z. (46´ Pecha), Lhotský, Malaník, Novosad (46´ Hanák), Ronec - Ferenc J.

Střídačka: Majerský - Janovský, Pecha, Hanák

Trenér: P. Zatloukal

 

UZNANÝ NEGÓL, NEUZNANÝ GÓL. BĚLOTÍN PADL V LIPOVÉ

SK LIPOVÁ vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

2 : 0 (1:0)

branky: 17´ Petržela, 50´ Novák

 

Sestava: Matůšu - Bušina, Vrána, Pjatkan, Kus - Ferenc Z. (66´ Vanduch), Lhotský, Malaník, Novosad, Ronec - Ferenc J.

Střídačka: Maštera - Janovský, Vanduch, Celnar

Trenér: P. Zatloukal

As. tr: J. Biskup

V prvním mistrovském utkání jsme zajížděli na horkou půdu aktuálně 2. mužstva 1.A třídy do Lipové i s vydatnou podporou fanoušků, kteří hlasitě hnali svůj tým dopředu. Všichni čekali, že toto utkání nebude jednoduché, ale nikdo netušil, že bude extrémně kazové ze strany sudích. Po jejich vážných hrubkách jsme si neodvezli ani bod i přesto, že jsme byli aktivnější tým. Na to se bohužel nehraje, hraje se na góly a ty domácí vstřelili dva.

Od úvodu zápasu jsme zatlačili domácí před jejich bránu a pokoušeli se strhnout vedení na svou stranu. Hráči Lipové jen bezradně odkopávali míč od své svatyně a čekali na možnost brejku. V 17´ minutě se potvrdilo již tradiční nedáš, dostaneš. Po našem tlaku přešli domácí do protiútoku, uvolnili Petrželu, který lehce z úhlu překonal Matůšů a šli do vedení 1:0. Hosté nic nezabalili a pokračovali v tlaku. Ve 24´ Pjatkan hlavou našel místo v bráně, už se radoval z gólu, ale obránce Lipové z čáry odvrátil srovnání. Další nebezpečná situace na sebe nenechala dlouho čekat. Aktivně hrající Vrána se dostal ve 31. minutě do pozice střelce a jen těsně minul Vybíhalovu bránu. O 4 minuty později Honza Ferenc prověřil hokejově domácího golmana, který jeho střelu nohama odvrátil na roh. Do konce poločasu se nic závažného nestalo mimo nepotrestaných nefair play zákroků Lipové, kdy Novosad bude mít otisk kopačky domácího hráče na čele hodně dlouho.

Do 2. poločasu hosté opět šli s odhodláním zvrátit výsledek. K jejich neštěstí v 50´ Matůšů neudržel míč, domácí Novák jej prostrčil do brány, ale míč nepřešel celým objemem čáru. K údivu všech pomezní rozhodčí, který situaci viděl z úhlu a nikoliv čáry, kde by měl stát, signalizoval hlavnímu sudímu, že gól platí. Protesty byly marné, Lipová vedla 2:0. Stále ještě bylo dost času, aby Bělotín s výsledkem něco udělal. Domácí se je pokoušeli zastavit i za ceny řeznických faulů, které hlavní rozhodčí posuzoval jen písknutím bez karet. V 72´ hosté zahrávali přímý kop, který do brány Vybíhala dostal Honza Ferenc. Radost ze snížení pokazil druhý pomezní rozhodčí, který jako jediný viděl ofsajd a zvedl praporek nad hlavu až když se bělotínští radovali z gólu. Konec utkání byl hodně nervózní. Hostě chtěli překazit domácím nulu, domácí chtěli hostům zvýšit zákroky marodku. Po závěrečném hvizdu mohli hráči Bělotína i bez bodů poděkovat fanouškům za podporu a jít do šaten s hlavou vzhůru.

 V neděli 10. 4. 2015 přivítáme na svém hřišti tým FK Brodek u Přerova. Úvodní hvizd utkání je v 16:00 hod.