BĚLOTÍNSKÝ DRÁČEK PROSTĚJOVSKOU ORLICI JEN NAKOUSL

30.11.2013 16:23

BĚLOTÍNSKÝ DRÁČEK PROSTĚJOVSKOU ORLICI JEN NAKOUSL

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ Haná Prostějov

1 : 1 (1:0)

 

branka: 43´ Juřica - 52´

Sestava: Majerský - Biskup L., Wojnarowský, Janovský, Peša - Smolár, Hýža, Hanák, Žerávek, Celnar - Juřica

Náhradníci: Lukšík, Biskup Z., Krutílek, Haluzík, Biskup J.

Trenér: Petr Zatloukal

 Článek převzatý z: https://www.hanaprostejov.cz/

Ve 14.(prvním jarním předehrávaném) kole 1.A třídy sk.B Olomouckého KFS  nastoupili Hanáci v silně kombinované sestavě na hřišti  Sokola Bělotín. Museli sáhnout hodně do rezerv a povolat i hráče z  " Benfiky ".  Někdy se to tak semele, že zdravotní stav, pracovní vytížení, rodina vystaví

hráči základu stopku. První střelu na branku hostí vyslal domácí Celnar v 5.minutě, ale mířil do náruče brankáře Pastyříka. Hosté odpověděli v 15.minutě, když Krupičkovi přihrál mladý Gábor, avšak záložník
Hané mířil nad. Z protiútoku domácích zahrozil Hýža, který donutil Pastyříka vyrazit jeho střelu na roh.
Po dalších deseti minutách zahrávali domácí "sporný " trestný kop a Hanák trefil pouze venkovní síť Pastyříkovy svatyně. Hanáci tak  první půlhodinu statečně  odolávali tlaku domácího mužstva.
Ve 32.minutě unikl po levém křídle domácí Hanák, ale jeho střela z úhlu nemohla Pastyříka ohrozit.Když už se zdálo, že soupeři půjdou do šaten za bezbrankového stavu unikl  znovu domácí Hanák, přihrál Juřicovi do
postavení silně zavánějící ofsajdem a ten střelou pod  " víko "  zblízka otevřel skóre zápasu.
 
V poločase trenér Kolář pochválil své hráče za bojovnost a varoval je před nějakým zbytečným gólem na  začátku druhé půle. Určitě  mu  však zatrnulo  při střele  Lukáše Biskupa, který ve 49.minutě notně zaměstnal gólmana Pastyříka. S přibývajícím časem déšť postupně sílil a pro některé hráče se v důsledku špatného obutí stávalo hřiště spíše kluzištěm. Také mezi hráči na kluzkém terénu docházelo k soubojům a zejména skluzy vypadaly dost  likvidační. Hráči Hané pronikli v 52.minutě před pokutové území Bělotína, Mašík pohotově přihrál Vargovi, který se s míčem na kopačce otočil a podél padajícího Majerského vyrovnal na 1:1.  Až do 90.minuty hry Hanáci drželi remízu, ale za kontakt  brankáře Pastyříka s útočníkem domácích pískl hlavní arbitr penaltu !  
 " Pic kozu do vazu  ! "  K její realizaci se  už v nadstaveném čase postavil domácí  Wojnarovský a šoupl ji asi metr vedle branky !!  Holt nervozita asi vykonala svoje. Poté hlavní arbitr zápas ukončil a Hanáci si vezou domů velmi cenný bod.
V příštím již 15.kole hostí Hanáci v sobotu 16.listopadu již v 10.00 hodin na umělce tým Opatovic. Přijďte je na poslední zápas podzimu povzbudit.
 
Hodnocení trenérů.   Petr Zatloukal  (Sokol Bělotín) :  Zápas jsme absolutně nezvládli. Z naší strany je  to dlouhodobý  proces. Nejme schopni proměnit šance, slabá ofenzívní síla je problémem celé sezóny. Soupeř nám dal z jedné šance gól !  Z naší strany to byla velká nekvalita. Chyběl střelec Novosad (vyloučený), máme dobrou obranu a neproduktivní útok. 
Daniel Kolář ( TJ Haná Prostějov) :  Dnes to pro nás bylo - tak jako na většině hřišť na Hranicku -  velice těžké.
Dokázali jsme se však vyrovnat také  s vynucenými ztrátami v sestavě a po maximálně bojovném a poctivém výkonu bodovali. Dnes jsem na své mužstvo hrdý.  Ještě že soupeř neproměnil v 90.minutě pokutový kop . . .