Bělotín si pohrál s Hlubočkami

05.06.2014 07:59

Bělotín si pohrál s Hlubočkami

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FK HLUBOČKY

7:1 (2:1)

branky: Hanák 2x, Cirkl 2x, Novosad 2x, Celnar

Sestava: Majersk - Vrána, Wojnarovský (35´ Hýža), Janovský, Biskup L. - Smolár, Novosad, Hanák (67´ Žerávek), Malaník - Cirkl, Celnar

 

Článek použitý z: https://www.fkhlubocky.cz/index.php?menu=clanky&clanek=1012&aktualita=1

O pěkné májové sobotě zajížděli naši muži do Bělotína k předposlednímu venkovnímu utkání v sezóně. Na krásně střiženém trávníku však naši chlapci mnoho parády neudělali a odvezli si další pytel gólů, který jim výborně hrající domácí nadělili. Nutno podotknout, že tento výsledek byl ještě vzhledem k předvedené hře milosrdný. S chutí a elánem hrající domácí totiž ještě spoustu slibných šancí zahodili.

         Nezvykle velká a dlouhodobá marodka nám působí čím dál větší potíže. Pět hráčů základní sestavy je jistě dost a navíc to vypadá, že většina z těchto hráčů již do tohoto ročníku nezasáhne. U kolena Kuby Stloukala a kotníku Jardy Karase to je jisté, Mc Goldscheid se svalovým zraněním je s otazníkem, no a u zad Ondry Goldscheida a Pavla Šperky zatím nikdo dobu léčení nedokáže odhadnout. Je však docela možné, že nikdo z uvedené pětice již do zápasového kolotoče na jaře nenaskočí. V takovýchto případech trenér obvykle sáhne do B-mužstva a tým doplní. Tentokráte se ale zápasy A i B - mužstva hrály ve stejný čas, což byla další personální komplikace. Po domluvě trenérů mužstev a zhodnocení současného postavení v tabulce dostalo přednost tentokráte B-mužstvo, které jelo zachovat do Příkaz postupové naděje. Ze III.třídy totiž postupují dvě mužstva a naše naděje na druhou příčku ještě žila. Zbytek týmu doplněn o čtyři dorostence vyrazil třemi auty ( k dispozici bylo 12 hráčů) do Bělotína na který se v jarní části valí vlna chvály. A po shlédnutí sobotního zápasu je třeba říci, že oprávněně!!

        Do utkání za krásného počasí a velkého tepla jsme vstupovali s jasnou strategií. Ztížit domácím hustým blokem na vlastní polovině cestu k našemu brankáři a trpělivě čekat na svoji šanci, případně za dobré konstalace i šance (psané v množném čísle). Po úvodní oťukávací desetiminutovce, kdy jsme sice daleko od domácí branky, ale drželi míč a domácí zkoušeli individuální průniky, jsme se nečekaně brzy dočkali své šance. Zaváhání domácího brankáře při dlouhém nákopu se snažil využít na hrotu zcela osamoceně pracující Jirák ml., byl faulován a my měli již v 10.minutě výhodu pokutového kopu. Ten však Henkl poslal nad břevno domácí branky a pohrdl tak šancí na otevření skóre. Domácí naopak začali přitahovat šrouby a čím dál častěji se dostávali do šancí. Zejména krajní záložníci Bělotína si dělali co chtěli, vnikali do našeho vápna v plné rychlosti a chystali svým spoluhráčům šanci za šancí. Ani přeskupení našich krajních hráčů nepomohlo a tak bylo jen otázkou času, kdy se domácí prosadí. Na vedoucí branku skvěle hrajícího domácího kapitána Hanáka jsme však ještě našli překvapivě odpověď. Zhruba ve 30. minutě, v momentě kdy nás domácí opět presovali si na Kouřilův nákop za obranu naběhl znovu Tomáš Jirák a z 25 metrů přehodil špatně vyběhnuvšího brankáře domácích - 1:1. Bohužel do poločasu stačili domácí znovu strhnout vedení na svoji stranu. Tradiční těžkou ztrátu ve středu hřiště při rozehrávce a následný rychlý brejk do otevřené obrany chtěl vyřešit brankář Axmann včasným vyběhnutím. Bohužel však při odkopu trefil pouze soupeřova útočníka pro něhož již potom nebyl problém dorazit volný míč do opuštěné branky hostí 2:1. Z naší strany potom domácím v podstatě nějaké vážnější ohrožení branky nehrozilo. Ale stav 1:2 nám ještě dával do druhé části nějakou naději. Snad z nějaké standardní situace či nakoplého balónu jsme mohli doufat v nějaký "velký"zázrak a možné vyrovnání.

         To však domácí zaplašili hned v úvodu druhé půle, když jejich "létající" krajní záložníci nachystali během pěti minut svým spoluhráčům tři lahůdky do prázdné branky a rázem bylo po zápase - 52. minuta 5:1. Je však si třeba znovu říci, že těmto brankám předchází hrubé, naprosto žákovské chyby okolo poloviny hřiště, které jdou pak jen ztěží uhasit. Mužstvo je totiž v situaci kdy máme jednoduchý volný míč v pohybu dopředu a roztažené na celou šířku hřiště a každá hrubice je v této situaci fatální. Po tomto rychlém K.O. nám nezbývalo nic jiného, než jen zápas dohrát se ctí. Ani to se nám bohužel nepovedlo. Domácí přidali ještě dva další góly a v exhibičním tempu dovedli utkání do vítězného konce. A opět z nás udělali bandu trempů, kteří si jdou zahrát "čutanou". Naše hra dopředu i dozadu je totiž dlouhodobě trapná a tak to bylo v parném počasí pro nás jen čekání na konec. Navíc bez možnosti střídání, jelikož náš jediný náhradník Mara Šperka šel na hříště již v 65.minutě. Jedinou pozitivní věc v tomto zápase je třeba hledat v tom, že vycházející dorostenci dostali příležitost si "ošahat" mužskou kopanou.